Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stmelování rodičů v kuželně

14. 12. 2008

     Den 13. prosinec 2008 byl vybrán jako nejvhodnější pro předvánoční stmelování rodičů. A jak jinak než při sportu. Jako nejbezpečnější sport byla vybrána hra v kuželky. Nejbezpečnější pro účastníky, dráhy naopak byly ve velkém nebezpečí a srdce pravověrných kuželkářů rozhodně trpělo při pohledu na styl některých z nás. Přesto jsme se po 18. hodině sešli v naší staré známé kuželně TJ Sparta Kutná Hora v Tyršově ulici. Každý z účastníků měl za úkol přinést "pár švestiček z vlastní zahrádky" v podobě jednoústek. Původně jsme chtěli zvolit nejchutnější zákusek typu jednohubka, ale všechny výrobky byly vynikající, takže všichni získávají druhou cenu. Nepřekonatelně nás trumfli Benešovi, kteří donesli vynikající gulášek z kance (nebo srnce - to je jedno, bylo to divoký), tímto získali pomyslnou a nijak neodměněnou první cenu.

     Po chvíli dohadů o to, kdo s kým bude pro tento večer partnerem v kuželkách, jsme se chopili fialových a hnědých koulí. Dle návodu zkušeného mistra "Dědy Tesaře" jsme započali koulení směrem k cíli v podobě devíti sněhobílých a nevinných kuželek vystavených v žáru reflektoru pod světelnou tabulí . Boje to byly urputné, naštěstí k fyzickému ani slovnímu napadení mezi spoluhráči ani protihráči nedošlo. Sehráli jsme několik kol, každé na 4x10 hodů na dvojici. O stylu a způsobu vrhání (koulí) se raději nebudeme rozpovídat - někteří by nemuseli posměšky unést. Proto bude lepší jen uvést konečné pořadí po čtyřech kolech našeho klání:

1. místo: Míra Beneš s Pájou Vaňkovou, 2. místo Patrik Muller s Janou Kolůvkovou, 3. místo Tomáš Tesař s Radkou Antošovou, 4. místo Jirka Kolůvek s Jíťou Duškovou, 5. místo Milan Dušek s Gábi Mullerovou, 6. místo Roman Masopust se Soňou Jiříkovou, 7. místo Míra Prchal s nejdříve Péťou Tesařovou, později střídanou Světlou Benešovou (prostě mu jedna nestačí), dělené 8. - 9. místo Josef Jiřík s Mončou Pekovou a Tom Peleška s Májinou Benešovou, a v neposlední řadě na překrásném posledním 10. místě Jeník Antoš s nadějnou budoucí kuželkářskou reprezentantkou Mončou Prchalovou.

     Sportovní večer byl pro některé fyzicky náročný a proto postupně slabší kusy odpadaly a šly domů. Ti nejsilnější po zběžném úklidu, zkasírování, pozhasínání a uzamčení celé kuželny, se jali pokračovat v tahu o hospodu dál. Zrychleným přesunem jsme zaujali bojové pozice v restauraci Guiness na náměstí. Zde jsme se statečně dorazili a kolem čtvrté jsme odtroubili ústup k domovu. Dle mého skromného názoru tuto akci považuji za více než podařenou. Sice to našim synům ve fotbale moc nepomůže, ale my se už pomalu začínáme těšit na další pařbu. S pozdravem sportu zdar, slivovici zvlášť, se loučíme s letošním rokem.

 

 

Jiří Kolůvek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář