Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bratři trenéři se nemohli shodnout, čí tým byl v zápase lepší

Kutná Hora Bratrský souboj nabídl v sobotu 23. října v Lorci duel starší přípravky Sparty ČKD Kutná Hora a Sokola Červené Janovice. Domácí vedl jako trenér do boje Josef Hájek, zatímco na lavičce hostů udílel pokyny jeho mladší bratr Ivoš.

KUTNÁ HORA – ČERVENÉ JANOVICE 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
 
O žádný bratrovražedný boj však naštěstí nešlo. Na hřišti panovala přátelská atmosféra a takzvaná špičkováná na slušné úrovni. „To stačí, jedeme domů,“ zavolal například po odehrané první třetině, která skončila 1:1, červenojanovický kouč Ivoš Hájek.
 
fotbal_pripravka_kh_cj04.jpgO něco pikantnější náboj mělo utkání pro Josefa Hájka, který ještě na jaře červenojanovické mužstvo trénoval. Navíc si do Kutné Hory s sebou přivedl i Daniela Uhra. A právě on měl lví podíl na výhře favorizované Sparty, když mimo jiné vstřelil dvě branky.
 
O osudu utkání rozhodla druhá patnáctiminutovka, v níž se domácí dostali do třígólového brejku. Ovšem nutno podotknout, že více světlejších momentů měly a líbivější hru místy předváděly Červené Janovice, posílené o kutnohorského brankáře Jana Antoše. Zejména nejmladší a nejmenší hráč na hřišti, osmiletý Jiří Hlava udivoval diváky skvělým přehledem a kombinací, čímž se mohl a stále může chlubit i jeho stejnojmenný otec.
 
fotbal_pripravka_kh_cj29.jpgFotbalová rivalita bratrů se naplno projevila na „tiskové konferenci“ po závěrečném hvizdu rozhodčího Tomáše Pelešky. Oba se sice u stánku s občerstvením shodli, že byl k vidění pěkný fotbal, ale už se nemohli domluvit na tom, čí celek byl vlastně v zápase lepší.
 
„Podruhé za sebou jsme nepodali nijak oslnivý výkon, dá se říct, že jsme na podzim zahráli nejhůře, ale i tak jsme si zasloužili vyhrát. Dali jsme čtyři branky, a to rozhodlo,“ konstatoval Josef Hájek, ovšem u svého bratra narazil.
 
fotbal_pripravka_kh_cj16.jpg„My jsme byli lepší! Říkali to i rodiče kutnohorských hráčů,“ kontroval Ivoš Hájek a pokračoval: „Podali jsme letos na podzim nejlepší výkon, dobře nám zachytal vypůjčený brankář, výsledek neodpovídá předvedené hře. Co však bylo platné, že jsme soupeře místy přehrávali, když jsme si vytvořili málo gólových šancí a hlavně je nedokázali proměnit,“ nechal se slyšet kouč Červených Janovic.
 
„Tento systém, kdy se nehledí na výsledek, osobně chválím. Nevadí mi, že prohrajeme, ale musíme předvést povedený fotbal, jako se nám to podařilo například v Kutné Hoře,“ dodal Ivoš Hájek a na adresu svého bratra na závěr dodal: „Než se jako trenér vrátil zpět do Kutné Hory, odvedl v Červených Janovicích kus poctivé práce, na týmu je to znát, a já mu za to děkuji.“
 
Branky: Uher 2, Tesař, Müller – Hájek. Rozhodčí: Peleška (K. Hora). Bez karet. Diváků: 40.
 
K. Hora: Kamenář – Jiřík, Kosprd, Uher, Šedivec, Pekov, Smetana, Müller, Tesař.
Č. Janovice: Antoš – Adamec, Hlava, Benešovský, Hájek, Zelený, Winkler. (lh)
 
Reportáž a fotografie z utkání najdete také ZDE.
 

Náhledy fotografií ze složky Kutná Hora - Červené Janovice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář