Jdi na obsah Jdi na menu

Pohár OFS Křesetice aneb na Spartě se dařilo.

Po vlažném začátku, kdy se týmy navzájem oťukávali, se naši kluci ujali vedení, které si již nenechali vzít. Náskok postupně narůstal až na 4:2 a zdálo se, že vítězství je naše.

Kutná Hora - V pošmournou středu se starší přípravka Sparta ČKD Kutná Hora "1" utkala s týmem Křesetic na domácí půdě. A nutno říci, že se dařilo.

Bohužel jak to tak bývá, soupeř se nevzdal a na začátku druhé půle srovnal na 4:4. Hlavní podíl na tomto stavu byly některé infarktové situace v naší obraně, kdy se ukázal hlavní rozdíl nových pravidel pro sestavu 5+1 od zažitých 7+1. Chybějící střední obránce mnohdy vytvářel paradoxní situace, kdy nebylo klukům jasné, kdo má bránit střední část. Vzniklého zmatku soupeřův útočník občas s velkou dávkou štěstí využil k úniku a střelbě. Výsledkem pak byly 4 góly, které takto soupeř docílil.

Po přestávce a poradě s trenérem se však jasně ukázala naše převaha v kombinační hře, díky které se druhá polovina proměnila v brankostroj našeho týmu.
Jako by klukům došlo, že když bude míč na půlce soupeře, nemohou dostat gól. Výsledkem byla téměř celá druhá půle v naší režii a soupeř nestíhal lovit míč ze sítě. Pár  úniků po lajně se podařilo zastavit a v útoku slavili úspěch jak útočníci tak záloha.

Střelba z „velkého vápna“ mohla být dokonce i úspěšnější, kdyby nebylo tyček a břeven, které jsme nastřelili nejméně 5x. Obzvláště velkou smůlu měl Gripen (3x tyčka), který to však nevzdal a nakonec se trefil do černého, dokonce dvakrát.
Střelecká chuť se držela i obránců.

V závěru utkání se soupeř bránil mnohdy přečíslením v obraně, ovšem nebylo mu to nic platné a z utkání jsme si odvezli krásných 11 gólů proti obdrženým čtyřem.
Jen tak dál kluci, takhle to má vypadat.