Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár OFS Záboří n/Labem

15. 9. 2010
Záboří nad LabemSouboj se soupeřem se proměnil v souboj s terénem. Kombinační hra naší Starší přípravky "A" slavila na půdě soupeře uspěch 10:2.
 
Dnes jsme se utkali s týmem ze Záboří a jak už začíná být tradicí opět ve vytrvalém dešti. Terén se i přes skvělou připravenost změnil během chvíle v kluziště a míč chvílemi ožíval svým vlastním životem.
 
Naši kluci se do soupeře pustili bez servítek a již v první minutě jsme vstřelili gól. Povzbuzeni z tohoto úspěchu naši hráči ovládli polovinu soupeře a nenechali jejich brankáře vydechnout. A tak zatímco Máťa v bráně mrznul a snažil se alespoň občas kopnout do malých domů, soupeř zažíval horké chvíle jednou zprava, jednou zleva.
 
Naší silnou stránkou byly úniky po lajně s následnou kombinací na střed k čemuž nám mnohdy pomáhal jak těžký terén, tak nechytatelnost kluzkého míče. Chvílemi se dokonce nedařilo ani vhodit aut, jak byl mokrý.
 
V nastalém útočném rauši se nám však opět objevili trhlinky na místě neexistujícího středního obránce, kdy jsme si dávali tak dlouho přednost, až se soupeřův útočník „smiloval“ a zavěsil do naší sítě. Zřejmě je potřeba zapracovat na roli „uklízeče“, který tento post ovládne, případně na signálu jakým se kluci domluví bez prodlení.
 
Střídání po 7 minutách nabídlo klukům dostatek času se vžít do své role, byť na ni nebyli mnohdy zvyklí. Všechny naše úspěchy pramenily z kombinačních nájezdů útočníků a zálohy, která se na polovině soupeře cítila jako doma, jakož i z dorážek. Díky terénu se však mnohdy nedařily standardní situace a ani sólová kličkovaná nevedla k úspěchu.
 
V závěru soupeř párkrát zahrozil, ale téměř vždy byl vytlačen mimo naši branku. Sil ubývalo a bylo to znát na výsledcích, kdy jsme zaznamenali „jen“ dva góly v náš prospěch proti jednomu obdrženému.
 
Celkové skóre však jasně ukazuje naši převahu v tomto zápase.
 
Komentář trenéra:
"Přes výrazné vítězství mě mrzí inkasované branky. Jinak z mého pohledu byla nejlepší 2.třetina. Občas bylo vidět fotbalové myšlení. Ještě kluci musí přidat více pohybu a přestat hrát na to, kdo dá víc gólů a hrát pro tým."

 

AP


Zápis:

Záboří n/L          Kutná Hora 1        2:10     (0:3,1:5,1:2)

Sestava

Kamenář - Tesař - Jiřík - Prchal - Šedivec - Müller - Smetana - Kosprd - Pekov

Branky Sparta:

Müller 3x, Tesař 2x, Jiřík 1x, Šedivec 1x, Kosprd 1x, Prchal 1x, Vlastní branka 1x.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentáře vítány

(Sasa, 16. 9. 2010 9:46)

Váže rodičofvé, hráči, diváci - uvítáme jakékoliv doplnění článku, které pomůže získat lepší a ucelenejší přehled o každé události. Proto se nebojte připisovat vlastní komentáře do článků. Minimálně to pomuže oživit naše stranky.
Díky.

Re: Komentáře vítány

(fanda, 26. 9. 2010 17:15)

Oživení stránek ano, ale ne hrubkami.