Jdi na obsah Jdi na menu

Zábořský trenér podal námitku kvůli rozměrům hřiště

4. 6. 2011

Kutná Hora - Raketový nástup předvedla starší přípravka Sparty ČKD Kutná Hora B v sobotu 4. června v utkání se Zábořím nad Labem. Nakonec z toho bylo vítězství o deset gólů.

KUTNÁ HORA – ZÁBOŘÍ NAD LABEM 11:1 (7:1. 4:0, 0:0)

Hosté přijeli k zápasu pozdě, a to ještě jejich trenér Gustav Bubník čekal na hráče, kteří měli v nohách utkání za starší žáky v Malešově. Natěšené mužstvo Sparty však žádné slitování nemělo a za necelé tři minuty po úvodním hvizdu rozhodčího Luboše Hájka soupeři nastřílelo tři branky. A do konce první třetiny přidalo po vydařených kombinacích ještě další čtyři góly, zatímco Záboří odpovědělo pouze jednou povedenou trefou. Při střelecké chuti byl zejména Miroslav Kůrka, autor čtyř přesných zásahů.

Právě on a další mladší žák Daniel Uher dostali před začátkem druhého dějství od trenéra Josefa Hájka pokyn, aby v další fázi střetnutí „polevili“ a spíše připravovali šance pro spoluhráče, a tak se dvakrát prosadil například „sváteční střelec“ Štěpán Flaška a aktivní Jiří Beneš zaznamenal hattrick.

Konečný účet zápasu se zastavil na skóre 11:1, přičemž v závěrečné patnáctiminutovce již síť nikdo nerozvlnil.

Při odchodu do kabin si ještě zábořský trenér Gustav Bubník neodpustil námitku do zápisu o utkání, že rozměr hřiště neodpovídal podle jeho názoru rozměrům pro tuto věkovou kategorii…

Branky: Kůrka 4, Beneš 3, Uher 2, Š. Flaška 2 – Vodseďálek. Rozhodčí: L. Hájek (Kutná Hora). Bez karet. Diváků: 25.

K. Hora: Antoš – D. Smetana, Pekov, Beneš, Š. Flaška, Uher, Kůrka. Trenér Josef Hájek.

Záboří n. L.: O. Smetana – V. Šámal, Slavíková, Brouček, Bubníková, Vodseďálek, Brzák, O. Fialka, J. Fialka, Krátký, J. Šámal, Černý. Trenér Gustav Bubník. (lh)